Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека
Книжкова експозиція «Сторінками світової історії». До Дня пам’яті та примирення
П'ятниця, 09 травня 2025, 09:14

До Дня пам’яті та примирення 8 травня відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка презентує книжкову експозицію «Сторінками світової історії» мовами світу, де зацікавлений користувач може ознайомитись із фондовими тематичними виданнями про історію Другої світової війни, зокрема участь у ній і заслуги України як і різних країн світу. Видання такі як «Naciści znowu u władzy» примушують задуматися над сьогоденням. Концентраційні табори нагадують про жахіття минулих століть... Книжка «Nieludzka medycyna» розкриває невідомі чи маловідомі суспільству медичні експерименти над людьми у часи війни. Енциклопедії Другої світової війни доповнюють ніші наших відомостей про світові війни та їх наслідки. Книжки про суд над катами врівноважують поняття справедливості. Запрошуємо до перегляду виставкових документів і, звісно, до читання! Адже ніколи достеменно не знаєш того, що було приховано десятиріччями від нашого погляду. Тільки книги, тільки спогади, тільки очевидці можуть розповісти те, чого ми не мали можливості побачити свого часу...

Детальніше...
 
ЦІНА ПЕРЕМОГИ – ЦІНА ЖИТТЯ
Четвер, 08 травня 2025, 10:44

80 років тому весь світ об’єднався і поборов фашизм. Україна долучилась до традиції відзначення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в європейському дусі – не святкуючи, а вшановуючи. Українська земля стала одним з основних майданчиків воєнних дій: тут було вбито понад вісім мільйонів українців та представників нац. меншин. Зараз українці знову на собі відчувають всі жахіття війни. Не від фашизму, а від рашизму. Щодня московити руйнують домівки мирних людей, вбивають, ґвалтують, залишаючи після себе лише згарища та руїни. Тому боремося проти рашизму і вшановуємо тих, хто бився багато десятиліть тому з фашизмом.

Працівники великої читальної зали з нагоди цього дня підготували книжкову виставку «Ціна перемоги – ціна життя», на якій представлена література про часи Другої світової війни.

Запрошуємо всіх охочих до перегляду.

 
БІБЛІОТЕКА В ПРОСТОРІ І ЧАСІ
Четвер, 08 травня 2025, 09:50

8 травня виповнюється 85 років з дня заснування нашої бібліотеки!

Книгозбірня з перших років свого заснування дбала не лише про пошук, комплектування та опрацювання книжкових фондів, а й про організацію видавничої роботи.

Видавнича продукція радянського періоду умовно ділилася на видання малих форм та більш вагомих – методико-бібліографічних матеріалів, бібліографічних покажчиків, посібників.

Початком кардинальних змін у видавничій діяльності ознаменувався 1986 рік виходом у світ методичних порад з популяризації художньої літератури з започаткованої серії «Правда життя і образу» (Є. Маланюк, К. Буревій, О. Ольжич, О. Теліга, І. Багряний, Г. Хоткевич, В. Стус, У. Самчук та інші).

Зі здобуттям Україною Незалежності краєзнавча робота отримала суттєвий поштовх і нові можливості. Наукові пошуки відділів бібліотеки задокументовані не лише в картотеках, а й у виданнях різного характеру. Надходження книжок і публікацій нового періоду сприяло зародженню нових напрямків, створенню нових серій, а старі суттєво трансформувалися.

З’явилися такі серії: «Науковці Львівщини», «Поборники державності України», «Життя коротке, а мистецтво вічне», «Галицькі митрополити», «Краєзнавці Львівщини», «Славетні галичани», «Секрети бібліотечної майстерності», «Від теорії – до практики», «Приватні колекції – читацькій громадськості», «Професіоналізм – основний орієнтир часу», «#Читай ua. Нове літературне покоління» та інші.

Боротьба України за незалежність з 2013 року знайшла своє відображення у покажчиках про Революцію Гідності, АТО, ООС, російсько-українську війну. Ця робота не припиняється й нині.

Зі значною частиною видань є нагода ознайомитися на виставці, розгорнутій у великій читальній залі книгозбірні. Видання систематизовані за розділами, в межах розділів – за серіями.

Запрошуємо до перегляду!

 
Фотовиставка "Місто моєї любові" фотографа-аматора Мукалова Ігоря
Четвер, 08 травня 2025, 09:34

 
ГОРА БОЙОВОЇ СЛАВИ
Середа, 07 травня 2025, 09:48

5 травня в бібліотеці відбулася бесіда Івана СВАРНИКА «Маківка». Як зазначив історик, Маківка стала поворотним пунктом першого періоду Великої війни, коли вдалося зупинити просування москалів на захід і почати визволення від них Галичини.

Маківка – не найвища гора (958 м) біля Славська, однак ця вершина перекривала шлях до Козьової, а далі через перевали на Угорську рівнину, куди рвалися москалі. Бої на Маківці тривали з 29 (точніше, з ночі 28 квітня) до 4 травня включно, коли сотні УСС вивели з поля бою на перепочинок і докомплектування. Легіон УСС на той момент складався з 2 куренів (Г. Коссака й В. Дідушка). У битві брали участь одночасно 5 сотень, деякі ввели 2 травня як підкріплення. УСС входили до складу 55 піхотної дивізії ген. Фляйшнера 130 бригади, якою командував Йосиф Доброволя-Вітошинський. Протистояли січовикам Овруцький і Кременецький піхотні полки, а з 30 квітня їх підтримали частини Каспійського полку. На початку бою, 29 квітня, українці вибили москалів з Маківки, 30 квітня,1 і 2 травня тривали контратаки москалів. Траншеї по кілька разів переходили з рук в руки, часто відбувалася рукопашна боротьба. Як писав 1 травня Д. Вітовський, «Клекотіли по обох сторонах скоростріли, при землі гупали ручні гранати – здавалося, гора рухається, дихає пеклом». Січовики виявили дивовижну стійкість і мужність, відстоюючи свої позиції. За ці бої срібним хрестом за мужність були нагороджені О. Степанівна, С. Галєчко, П. Дідушок, Р. Сушко, С. Ґорук, А. Мельник, О. Букшований та багато інших стрільців і старшин. Втрати УСС на 4 травня склали 42 вбитими, 76 пораненими, 35 полоненими. Невідомі втрати угорських гонведів. Москалі загалом втратили вбитими й пораненими бл. 3 тис. бійців. Після виведення з бою українців їхні позиції зайняли австрійці й угорці. 5 травня Маківку знову захопили москалі. Однак стратегічне завдання УСС виконали. Затятий опір на Маківці дозволив австро-німецьким військам сконцентрувати резерви й розпочати контрнаступ проти москалів. В результаті 22 червня було звільнено Львів.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 334

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday844
mod_vvisit_counterYesterday966
mod_vvisit_counterThis week6872
mod_vvisit_counterLast week17143
mod_vvisit_counterThis month12177
mod_vvisit_counterLast month57425
mod_vvisit_counterAll days4899834

We have: 34 guests, 1 members online
Your IP: 3.149.27.97
Mozilla 5.0, 
Today: трав. 09, 2025

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер